Procedura antymobbingowa
Marta Gawrońska – Osoba zaufania w Muzeum Dzieci Polskich – ofiar totalitaryzmu
e-mail: mgawronska@muzeumdziecipolskich.pl
Pracodawca podejmuje starania, by środowisko pracy w Muzeum było wolne od mobbingu i dyskryminacji zarówno przełożonych jak i innych pracowników.
Pracodawca jest zobowiązany do podejmowania wszelkich dozwolonych przepisami prawa działań, w tym działań opisanych w Procedurze zamieszczonej powyżej, celem zapobiegania mobbingowi i dyskryminacji w miejscu pracy lub w związku z wykonywaną pracą na rzecz Muzeum.
Stosowanie mobbingu lub dyskryminacji, a także stwarzanie sytuacji zachęcających do tych zachowań może być uznane za ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych.
Pracodawca zobowiązany jest podjąć działania opisane w Procedurze zamieszczonej powyżej, w każdym przypadku dokonania Zgłoszenia dotyczącego zachowań noszących znamiona mobbingu lub dyskryminacji.
Każdy Pracownik, który doświadcza jakiejkolwiek formy działania mogącej nosić znamiona mobbingu lub dyskryminacji lub jest świadkiem sytuacji noszącej znamiona mobbingu lub dyskryminacji ma prawo do złożenia pisemnego Zgłoszenia na takie działania do skrzynki umieszczonej w siedzibie Muzeum ul. Piotrkowska 90 w Łodzi (korytarz, IV piętro).
Skrzynka sprawdzana jest przez Osobę zaufania codziennie do godz.10:00, a w przypadku nieobecności Osoby zaufania przez przedstawiciela pracowników, każdorazowo delegowanego przez Dyrektora.
Bezpodstawne pomawianie o mobbing lub dyskryminację jest zabronione.
Procedury przeciwdziałania mobbingowi
Wszystkie wersje tej strony:
W celu uzyskania dostępu do wersji archiwalnej strony skontaktuj się z redaktorem.
- 17-01-2025 - Utworzenie treści
Statystyka odsłon tej strony:
Łączna liczba odsłon wszystkich wersji tej strony: 12